Všechny kategorie
EN

Zprávy & Blog

Domů>Zprávy & Blog

Rozdíl mezi PET netkanou textilií a PP netkanou textilií

Čas: 2021-06-21 Hity: 118

Polyesterová (PET) netkaná textilie Co je to? Polyesterové (PET) netkané textilie a PP netkané textilie;
Polyesterové (PET) netkané netkané textilie spunbond jsou druhem netkaných textilií, jejichž surovinou jsou 100% polyesterové třísky. Skládá se z mnoha nekonečných vláken spunbondem válcovaných za tepla. Také známá jako netkaná textilie z PET spunbond nebo netkaná textilie z PES spunbond, známá také jako jednosložková netkaná textilie s netkané textilie.

Vlastnosti netkaných PET
Za prvé, polyesterová (PET) netkaná textilie spunbond je vodoodpudivá netkaná textilie, v závislosti na hmotnosti se také liší různá netkaná vodoodpudivost. Čím těžší, tím těžší je vodoodpudivost. Pokud jsou na povrchu netkané textilie kapky vody, kapky vody sklouznou přímo z povrchu.
Druhý, vysoká teplota. Vzhledem k bodu tání polyesteru při přibližně 260 ° C, teplotní stabilitě v prostředí, můžete zachovat stabilitu rozměrů netkaných textilií. Byl široce používán v tisku na přenos tepla, filtraci převodového oleje a některé vyžadují vysokoteplotní kompozitní materiály.
Za třetí, polyesterová (PET) spunbondová netkaná textilie je na druhém místě za nylonovou spunbondovou netkanou textilií z netkané textilie. Jeho vynikající pevnost, dobrá prodyšnost, odolnost proti roztržení v tahu a vlastnosti proti stárnutí uplatňuje stále více lidí v různých oblastech.
Za čtvrté, netkané textilie z polyesterového (PET) spunbond mají také velmi speciální fyzikální vlastnosti: paprsky proti gama záření. To znamená, že pokud jsou aplikovány na lékařské výrobky, gama paprsky mohou být sterilizovány přímo, aniž by byla ohrožena stabilita jejich fyzikálních vlastností a velikosti, která se nenachází ve fyzikálních vlastnostech PP spunbondových tkanin.

Rozdíl mezi netkanými textiliemi PP a netkanými textiliemi PET
PP je polypropylenová surovina, tj. Polypropylenové vlákno, je tenká netkaná textilie; PET je nová polyesterová surovina, to znamená polyesterové vlákno, celý výrobní proces bez jakýchkoli přísad, je velmi dobrým výrobkem šetrným k životnímu prostředí, jsou silné netkané textilie.
(PP) polypropylenový roun s (PET) polyesterovým rounem srovnání:
1, PP levné suroviny, PET suroviny drahé. PP odpad lze recyklovat, PET nelze recyklovat, takže náklady na PP jsou o něco nižší.
2, PP vysoká teplota asi 200 stupňů, zatímco PET asi 290 stupňů, PET je více než PP vysoká teplota.
3. netkaný tisk, efekt přenosu tepla, stejná šířka PP smrštění, smrštění PET, účinek je lepší, PET je ekonomičtější a méně odpadu.
4, Rally, tah, únosnost, stejná hmotnost, PET tah než PP, tah, únosnost. 65 gramů PET odpovídá 80 gramům tahu PP, tahu, zatížení.
5, environmentální hledisko, PP kvůli přetavení PP odpadu, PET všechny nové polyesterové štěpky, PET šetrnější k životnímu prostředí než PP hygieničtější.

PET netkané textilie mají širokou škálu aplikací
① Bytový textil: protisametová podšívka, termotransferový tisk, netkané kalendáře, závěsné tašky na kancelářské dokumenty, závěsy, sáčky do vysavačů, jednorázové pytle na odpadky.
② balení: kabelová tkanina, kabelky, kontejnerové tašky, balící materiály, sušidlo, adsorpční obalové materiály.
③ dekorace: tkanina pro dekoraci stěn, kožená podlahová tkanina, flockovací tkanina.
④ zemědělství: zemědělská sklízecí tkanina, ochrana plodin a rostlin, páska na ochranu plevelů, ovocné pytle atd.
⑤ nepromokavý materiál: vysoce kvalitní prodyšná (mokrá) nepromokavá tkanina.
⑥ průmyslové aplikace: filtrační materiály, izolační materiály, elektrická zařízení, výztužné materiály, podpůrné materiály.
⑦ ostatní: ochranné prostředky, produkty cestovního ruchu.
⑧ filtr: filtr převodového oleje.

Předchozí: Přehled ruského trhu netkaných textilií v roce 2021

Další: Nevyplněno